14 czerwca 2024

Poznaj magię Hiszpanii. Setenil de las bodegas

Hiszpania to wyjątkowy kraj, na terenie którego wspaniałe atrakcje czekają na nas niemal na każdym kroku. Jeśli interesuje nas historia i unikalne krajobrazy, rewelacyjnym kierunkiem podróży stanie się dla nas słoneczna Andaluzja i jej historyczne miejscowości. Jedną z tych, które mogą zrobić wrażenie nawet na tym najbardziej wymagających turystach, jest miasteczko Setenil de las bodegas.

Co warto wiedzieć na temat Setenil de las bodegas.?

Setenil de las bodegas to urocze miasteczko, które nie bez powodu stało się jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki po Andaluzji. Jest to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych miejscowości w południowej części Hiszpanii.

Na czym polega wyjątkowość Setenil de las bodegas?

Na tym, że miasteczko to powstało praktycznie w kanionie rzekiRío Trejo. Domy zbudowane pod skalnymi nawisami robią wrażenie, a spacer po mieście będącym skalnym labiryntem może się dla każdego z nas okazać jedyną w swoim rodzaju przygodą. Domy, które bardziej przypominają jaskinie niż kamieniczki, robią wrażenie.

Portal poleca: Wakacje w Polsce? Sprawdź atrakcje turystyczne w Kazimierzu Dolnym i okolicy!

Setenil de las bodegas kusi też winem, oliwnymi gajami oraz ciekawymi zabytkami, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. Ważnym punktem w programie wycieczki po tym miasteczku jest gotycki kościół Nuestra Señora de la Encarnación, przyciągający ciekawą formą i intrygującym wnętrzem. Miłośników sztuki sakralnej może też oczarować kaplica św. Benedykta, która powstała w miejscu dawnego meczetu. W miasteczku tym nie brak również punktów widokowych, dzięki czemu spacery po jego krętych i wąskich uliczkach każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń.