16 lipca 2024

Jak sprezentować komuś herbatę?

Herbata to doskonały pomysł dla prezent dla każdej osoby, która nie boi się próbować nowych smaków i poznawać nowych sposobów parzenia. Jednak to, w jaki sposób je spakujemy oraz co dorzucimy do prezentu to już zupełnie inna bajka. Wręczanie herbat na prezent to bowiem prawdziwa sztuka, która niezgłębiona może skutkować zniszczeniem całego efektu danego przez nas prezentu.

Herbata sypana tylko z zaparzaczem
Nie godzi się podarować komuś herbaty sypanej bez zaparzacza. I to nie takiego jednorazowego, z woreczka, ale porządnego, najlepiej z prawdziwej porcelany. To dlatego, że wiele osób nie ma w domu takiego urządzenia. Wbrew pozorom znacznie wygodniej na co dzień jest używać herbat pakowanych w plastikowe lub papierowe torebeczki. Dlatego nie możemy z góry zakładać, że osoba, której dajemy herbatę będzie miała w domu specjalnie na taką okazję zaparzacz. A trzeba przyznać, że danie bez niego herbaty sypanej to nie tylko całkiem spory nietakt, ale także wymaganie od osoby obdarowywanej, aby na własny koszt uzupełniła swój prezent.

Upewnij się, że nie uczula
Nawet jeśli wydaje Ci się, że dana herbata nie zawiera żadnych składników, które mogłyby uczulić kogokolwiek, to przed jej podarowaniem upewnij się, że na pewno tak jest. A co za tym idzie, zawsze dokładnie zapoznaj się ze składem danej herbaty. Może się okazać, że nie ma ona tego jednego składnika, na który bardzo liczyłeś. Pamiętaj, że to, że producent na opakowaniu umieścił grafikę z jakimś owocem. wcale nie oznacza, że zawrotna zawartość tej herbaty jest nim przepełniona. Może się bowiem okazać, że nie ma niej go ani trochę, a jedynie pojawia się wspaniały aromat, który tylko sprawia wrażenie, że pijemy herbatę o wyjątkowym zapachu i składzie.

Postaw na kartonowe opakowanie
Jeśli kupujesz naprawdę porządną herbatę, zadbaj o to, aby jej opakowanie nie zostawiało miejsca na najmniejsze spekulacje o tym, że jest ona luksusowa. I nie chodzi wcale o to, żeby druga osoba miała świadomość tego, ile na nią wydaliśmy, ale żeby sama czuła, że produkt, który dostała, jest wyjątkowy. Dlatego świetnie sprawdzą się pudełka prezentowe wykonywane przez producenta danej herbaty, jeśli ma on takowe w ofercie. Jeśli nie, sami możemy takowe wykonać z grubszego kartonu albo jeśli nie jesteśmy pewni takiego rozwiązania, spokojnie kupić puszkę dekoracyjną i do niej przesypać całą herbatę lub przełożyć saszetki, aby wyglądała niezwykle elegancko.